Návody na údržbu výrobkov Trachea

Návod na údržbu akrylátových výrobkov T.acrylic

Odporúčania pre čistenie: Po kompletnej montáži všetkých prvkov odstráňte (už v čistom bezprašnom prostredí) ochrannú kryciu fóliu produktu T.acrylic. Okamžite po odstránení ochrannej fólie je ešte povrch citlivý na poškriabanie. Pre zlepšenie odolnosti proti poškriabaniu ošetrite nábytok antistatickým sprejom PRONTO proti prachu multifunkčný, ktorý nastriekajte na celú plochu dvierok a zľahka rozotrite mäkkou bezšvovou handričkou zo 100% bavlny. Antistatický sprej PRONTO sa ošetrením materiálu dostane do pórov, ktoré T.acrylic obsahuje a kompletne ich uzavrie. Potom je najlepšie nechať materiál "vyzrieť" 14 dní - v tomto období dvierka neodporúčame čistiť, leštiť atp.

Následná starostlivosť a čistenie povrchu: Na čistenie používajte antistatický sprej PRONTO proti prachu multifunkčný a výhradne mäkkú bezšvú handričku zo 100% bavlny. Nikdy nepoužívajte na údržbu abrazívne látky (tj. Látky drsné, hrubé, odierajúce - na báze piesku, prášku či iného brusiva). Používajte výlučne mäkkú handričku zo 100% bavlny. Pozor na lacnejšie utierky, ktoré majú okraje obšité syntetickou niťou, ktorá môže poškriabať povrch. V prípade hrubých, zaschnutých nečistôt použite na odstránenie roztok vody a saponátu. Po odstránení hrubých nečistôt je nutné povrch opäť ošetriť antistatickým sprejom PRONTO a handričkou zo 100% bavlny. Postupujte vždy šetrne.

Upozornenie: Vyvarujte sa zvýšenému mechanickému namáhaniu, zvlášť škrabaniu a utieraniu povrchu predmetmy s ostrým alebo abrazívnym povrchom (nepoužívajte papierové utierky a vreckovky, kefy, škrabky, drôtenky a pod.). Všetky lesklé časti by sa mali čistiť bez použitia  látok založených na báze alkoholu. Povrchovú úpravu materiálu môžu tiež poškodiť rozpúšťadlá reagujúce s akrylátmy (organické rozpúšťadlá typu: benzín, toluén, acetón atď.). Navyše je k dispozícii opravná sada odstraňujúca prípadné bežné mechanické poškodenie povrchu.

Zadná strana je vždy opatrená hologramom.

Návod na údržbu výrobkov s povrchovou úpravou štandardnou fóliou

Odporúčania pre čistenie: Použite bežné čistiace kvapaliny alebo detergenty na plasty. Zlučiteľnosť konkrétneho prostriedku s fóliou odporúčame najskôr vyskúšať na skrytom mieste. Škvrny od silne zafarbených substancií zmyte čo najskôr vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku (nie abrazívneho!). Škvrny nenechávajte zaschnúť - ich odstránenie je potom oveľa ťažšie! Zvyšky škvŕn, najmä mastné striekance a usadeniny, môžete vyčistiť 30% horúcim roztokom mazľavého mydla pomocou jemnej kefky. Tento postup podľa potreby zopakujte. V prípade ťažko odstrániteľných škvŕn možno použiť aj čistidlá s podielom alkoholu najviac 15 - 20% (Sidolin - Clin universal alebo Ajax, čistič okien). Na záver zmyte zvyšky čistiacich prostriedkov vlažnou vodou a vysušte fóliu jelenicou na okná.

Upozornenie: Nepoužívajte zafarbené čističe (či už riedené alebo koncentrované), pretože ich farbivá môžu na fólii zanechať stopy! Parné či vodné vysokotlakové čistenie nie je na čistenie fóliovaných nábytkových povrchov vhodné. Tieto povrchy tiež nie sú odolné proti organickým rozpúšťadlám ako sú riedidlá, odlakovače alebo koncentrovaný alkohol.

Návod na údržbu výrobkov s potlačou Overface.

Odporúčania pre čistenie: Povrch by nemal byť čistený skôr ako 4 týždne od výroby! Potom môžeme použiť teplú vodu a jemnú handričku. Osvedčilo sa aj použitie špeciálnych autoutierok napustených čistiacim roztokom (napr. Sonax Clean a Drive)

Upozornenie: Ak použijete akékoľvek čistiace prostriedky, dbajte na to, aby neobsahovali aromatické uhľovodíky, estery, ketóny, halogénované hydrocarbonáty alebo alkohol v koncentrácii nad 25%. Neodporúčame tiež použitie detergentov na báze octu. Prostriedky by nemali byť abrazívne (drsné, odierajúce, hrubé) a mali by byť vždy zriedené teplou vodou.

Návod na údržbu výrobkov s povrchovou úpravou matnou fóliou

Dekory číslo: 1-8 (vanilka mat), 4-8 (ostružina mat), 171 (biela mat), 540 (jelša mat), 615 (javor horský), 910 (hruška mat) a prípadné ďalšie dekory podľa ponuky. Matný vzhľad uni farieb a dekorov "pravého dreva" je pri matných fóliách dosiahnutý použitím špeciálnych aditív v laku. Obzvlášť pri svetlých dekoroch sa prejavuje citlivosť voči silne zafarbeným kvapalinám a substanciám. Za účelom zachovania kvality povrchu je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania.

Odporúčania pre čistenie: Škvrny od silne zafarbených substancií (napr. kávou, horčicou, kari korením alebo červeným vínom) zmyte čo najskôr vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku (nie abrazívneho!). Škvrny nenechávajte zaschnúť pretože v tomto prípade nebude už možné nečistoty bezo zvyšku odstrániť. Zvyšky škvŕn, najmä mastné striekance a usadeniny, je možné vyčistiť 30% horúcim roztokom mazľavého mydla pomocou jemnej kefky alebo pomocou pridania umývacieho prípravku napr. obchodná značka "Priel" v množstve podľa odporúčania od výrobcu, alebo alkoholu (etanol, maximálny pridaný podiel 10 %). Tento postup podľa potreby zopakujte. Na záver zmyte zvyšky čistiacich prostriedkov vlažnou vodou a vysušte fóliu jelenicou na okná. Na prevenciu poškodenia povrchu vyskúšajte najskôr na nenápadnom mieste v malom množstve a krátkodobo pôsobenie čistiaceho prostriedku. Pritom je nutné zohľadniť pokyny výrobcu.

Upozornenie: Nepoužívajte zafarbené čističe (či už riedené alebo koncentrované), pretože ich farbivá môžu na fólii zanechať stopy!

Návod na údržbu výrobkov s povrchovou úpravou lesklou fóliou

Dekory číslo: 110 (biela lesk), 114 (slonová kosť lesk), 117 (vanilka lesk), 118 (papyrus žltý lesk), 131 (zelená lesk), 134 (oliva lesk), 142 (modrá lesk), 145 (lila lesk), 151 (bordó lesk), 153 (červená Maranello lesk), 155 (malina lesk), 158 (papyrus červený lesk), 165 (cappuccino lesk), 168 (papyrus hnedý lesk), 169 (čierna lesk), 185 (strieborná vlnka lesk), 186 (oxygen lesk), 187 (okapa lesk), a prípadné ďalšie dekory podľa ponuky.

Poznámka: nejedná se o povrchovú úpravu fólií „vysoký lesk“!

Odporúčania pre čistenie: Výrobky sú opatrené ochrannou modrou alebo priehľadnou fóliou proti poškodeniu pri doprave, manipulácii a montáži. Povrch by nemal byť čistený skôr ako 4 týždne po odstránení tejto fólie! Potom môžeme použiť teplú vodu a jemnú handričku. Osvedčilo sa aj použitie špeciálnych autoutierok napustených čistiacim roztokom (napr. Sonax Clean a Drive).

Upozornenie: Ak použijete akékoľvek čistiace prostriedky, dbajte na to, aby neobsahovali aromatické uhľovodíky, estery, ketóny, halogénované hydrocarbon alebo alkohol v koncentrácii nad 25%. Neodporúčame tiež použitie detergentov na báze octu. Prostriedky by nemali byť abrazívne (drsné, odierajúce, hrubé) a mali by byť vždy zriedené teplou vodou.

Návod na údržbu výrobkov s dodatočnou povrchovou úpravou patina

Poznámka: "Patina" je dodatočná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvierok s vysokým podielom ručnej práce. Výrobky získajú vzhľad nábytku "opotrebovaného" vekom a užívaním. Výrobky s dodatočnou povrchovou úpravou "patina" si zachovávajú vlastnosti pôvodnej úpravy PVC fóliami. Jediným rozdielom je potreba adekvátneho prístupu pri manipulácii, používaní a údržbe.

Odporúčania pre čistenie: Znečistenú pohľadovú plochu pretrite vlhkou jemnou utierkou so saponátom bez obsahu piesku, prášku alebo iného abrazíva a ihneď vysušte.

Upozornenie: Povrchovú úpravu lesk je možné poškodiť rozpúšťadlami, mechanickým namáhaním, poškriabaním a otieraním zvýšeným tlakom predmetmi s ostrým alebo abrazívnym povrchom.

Návod na údržbu výrobkov s dodatočnou povrchovou úpravou lesk

Poznámka: "Lesk" je dodatočná povrchová úprava fóliovaných nábytkových dvierok. Nejedná sa o povrchovú úpravu "vysoký lesk"! Pri aplikácii dodatočnej úpravy lesk sa prejaví rozdiel medzi fóliami s hladkým povrchom a fóliami s hrubším povrchom (napr. perlička, "pomarančová kôra" atď)! Záujemcom preto odporúčame konzultáciu s dodávateľom nábytkových dvierok. Výrobky s dodatočnou povrchovou úpravou "lesk" si zachovávajú vlastnosti pôvodnej úpravy PVC fóliami. Jediným rozdielom je potreba adekvátneho prístupu pri manipulácii, používaní a údržbe.

Odporúčania pre čistenie: Znečistenú pohľadovú plochu pretrite vlhkou jemnou utierkou so saponátom bez obsahu piesku, prášku alebo iného abrazíva a ihneď vysušte.

Upozornenie: Povrchovú úpravu lesk je možné poškodiť rozpúšťadlami, mechanickým namáhaním, poškriabaním a otieraním zvýšeným tlakom predmetmi s ostrým alebo abrazívnym povrchom.

V prípade nedodržania postupu pri údržbe našich výrobkov nebude reklamácie na poškodenie tovaru uznaná.