Vaše najčastejšie otázky

Skôr ako nás budete kontaktovať s Vašou otázkou, skúste svoju odpoveď nájsť tu.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či vyrábate aj dvierka atypických tvarov - konkrétne by som potreboval dvierka so skoseným vrchom (budú zakrývať priestor pod schodami). Ďakujem za pomoc.

Dobrý den.
Individuální výroba, dle přání zákazníka je možná. Nejprve je nutné poslat nákres, jak by měla dvířka vypadat. Pokud bude výroba možná, není problém objednat.
Cena za individuální výrobu, je také individuální.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chcela by som sa opýtať, či sa dajú u Vás vyrobiť dvere na vstavané skrine fóliované rozmer 950 mm x 2590 mm, výfrez dvierok 32 vo fólii č. 191 portuna biela.v počte 3 ks. Jedná sa iba o výmenu dverí na vstavané skrine. Ak áno, aká by bola cena. Ďakujem.

Dobrý den.
Maximální vyrobitelný rozměr dvířek ve fólii 191 je 1250 x 2500 mm. Šířka by tedy byla možná, ale výška bohužel ne, protože vy potřebujete 2590 mm. Dvířka pro vás ve vámi požadovaném rozměru, tedy vyrobit nedokážeme.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, chcela by som si dat vyrobit nove dvierka na starsiu kuchynsku linku. V pripade ze Vam zaslem rozmery vsetkych dvierok, vedeli by ste mi zaslat cenovu ponuku ? V pripade potreby vyrabate aj cele skrinky ? Vopred dakujem Sokolska

Dobrý den.
Nacenění dvířek pro Vás rádi připravíme. Jen bych Vás ráda informovala, že jelikož by jsme vám museli účtovat také poštovné a balné, bude pro vás jistě výhodnější, obrátit se na některého z našich autorizovaných studí na Slovensku: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea
Ti Vám rádi spočítají cenu a popřípadě dvířka i namontují. Stejně tak se můžete dohodnou na výrově nové kuchyňské linky.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, prosim o info, ci je mozne si objednat dvere na vstavanu skrinu (s posuvnymi dverami) o rozmere 1,33 m x 2,80m , farba biela vysoky lesk s vyfrezovanymi uchytkami a aka by bola cena? Dakujem

Dobrý den,
dvířka které vyrábíme se také používají na vestavěné skříně. Jediný problém je s maximálním rozměrem u lesklých fólií, který je 2,45 m. To se ale u vestavěných skříní dá řešit kováním.
Nicméně nejsme výrobci nábytku jako celku, ale pouze čelních pohledových ploch. Proto, pokud chcete dveře i s posuvným kováním, budete se muset obrátit na nějakého stolaře, nebo na některé z našich autorizovaných studií ( http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea ). Ti vám spočítají cenu a jistě zajistí a montáž.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

dobrý deň, Chcem sa opýtať na dvierka vzoru 36, nevedel som si na Vašej stránke nakonfigurovať tento vzor v inom dekore. Je možné vyrobiť dvierka aj v inej farbe, real. dekore? Mal by som záujem o nejaký biely, alebo vanilkový vzor, prípadne aj s viditeľnou štruktúrou dreva. Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý den.
Tvar 36 lze vyrobit ve všech námi nabízených dekorech fólií, kromě skupin Trendy lesk a Exclusive. Toto rozčlení naleznete i našich stránkách: http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Foliovana-dvirka . Tak že můžete klidně vybírat z ostatních dekorů.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či sa dá lepiť táto vaša fólia na dvierka existujúcej kuchynskej linky s leskom a aká je cena 1m2 folie napr.olivovozelenej farby.Dakujem za odpoved. S pozdravom Katriňáková

Dobrý den, pokud máte namysli něco jako tapetu, kterou by jste chtěla na Vaše stávající dvířka pouze nalepit, tak Vám bohužel nepomůžu. Naše technologie toto neumožňuje. U nás se fólie na dvířka lisuje ve 3D lisu, za použití speciálních lepidel a zvýšené teploty. Pokud se ale rozhodnete pro výrobu nových dvířek, budeme moc rádi, když si vyberete dvířka Trachea s prodlouženou 5-ti letou zárukou.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

dobry den ja mam na vas otazku ci je mozne vyrobit dvierka na linku foliovane 60x20 oliva alebo vanilka a poprosim cenu priblizne zatial vam pekne dakujem

Dobrý den.
Vyrobit takovéto dvířka samozřejmě lze. Co se týká ceny a také možnosti dodání, doporučila bych vám obrátit se na některého z našich autorizovaných prodejců na Slovensku, přímo ve vašem okolí. Najdete je na našem webu: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den. Je mozne si uvas objednat aj jeden kus vyklopnych dvierok na skrinku?

Dobrý den.
Dvířka vyrábíme přímo na zakázku, tudíž není problém jakékoliv množství, ani jeden kus. Ale pokud se jedná o objednávku, bude pro vás mnohem výhodnější vybrat si některého z našich prodejců ve vašem okolí a tam dvířka objednat. http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý deň prajem, chcel by som sa opýtať či ponúkate ochranné lišty na vstavané rúry, jedná sa o ochranu dvierok pred teplom aby nedošlo k poškodeniu a či odporúčate k vašim dvierkam tieto ochranné lišty. Ak disponuje vaša firma takými lištami tak by som Vás rad požiadal o ponuku. Čo sa týka dvierok ( tvar 36 ) na kuchynskú linku tie sa objednávali vo vašej firme. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem

Dobrý den.
Tepelný štít na ochranu dvířek před teplem z trouby opravdu nabízíme. Je to velmi účinný způsob jak předejít poškození dvířek teplem. Všechny důležité informace naleznete na http://www.trachea.cz/images/servis/Tepelny-stit.pdf . Co se týká ceny a dodání, doporučila bych vám obrátit se na toho, kdo vám dvířka dodal. Bude to pro vás jistě jednodušší.
S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Potreboval by som informácie k dvierkam (resp. úchytkám) typu E20. 1) Aký je spôsob montáže úchytky na dvierka. 2) Je výška dvierok v objednávke braná už vrátane úchytky? 3) Majú dvierka nejaké špeciálne frézovanie pod úchytkou, ako je to pri tvare E16? 4) A posledná otázka. Je možné vyrobiť dvierka v inej šírke ako je rozmerový rad úchytiek E20 s tým, že by som vybral najbližší menší rozmer úchytky?

Dobrý deň, čo sa týka Vašich otázok:

1) úchytka E20 je fixovaná pomocou tzv. "stromčeka". Vo dvierok sa následne vyfrézuje drážka, do ktorej sa úchytka umiestni.
2) áno, pri objednávke sa berie do úvahy aj hrúbka úchytky. To znamená, že ak si napr objednáte dvierka výšky 750 mm,
tak budú vyrobené v tejto výške vrátane úchytky.
3) vo dvierkach pod úchytkou E20 nie je špeciálne frézovanie. U tohto typu je dostatočný priestor pre úchop. Úchytka E16 má tento pridaný tvar frézovania práve z dôvodu zaistenia lepšieho úchopu.
4) úchytky E20 majú fixne dané rozmery, preto už nie je možné tieto dĺžky meniť. Je to dané aj charakterom fixovania vo dvierkach (ako bolo spomenuté vyššie - na "stromček"). K tomu, aby si zákazník mohol dĺžku voliť, bola do sortimentu zaradená práve úchytka E16, kde je voliteľná dĺžka.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Mám v kuchyni dvierka v dekore JELŠA MAT. Prosím, poraďte mi údržbu. Proti svetlu vidím na dvierkach škvrny (mastné?), s ktorými si neviem rady.

Ďakujeme, sme radi za Vašu otázku. Naše dekory sa delia do niekoľkých skupín nielen podľa vzhľadu, ale aj podľa štruktúry ich povrchu - perlička, matná, lesklá fólia, apod. Každý takýto povrch samozrejme vyžaduje odlišný prístup k čisteniu. Preto zverejňujeme "Návody na údržbu", kde je detailne popísané, ako dané povrchy šetrne čistiť. Nájdete ich ako na našich webových stránkach, tak bývajú súčasťou katalógu, aj naši predajcovia a všetci, čo prídu do styku s naším sortimentom by mali poznať tieto postupy, aby dokázali zákazníkovi poradiť pri výbere vhodného dekoru.

Kde nájdete návody na údržbu na našom webe?
=> horná záložka na homepage po názvom "Servis" (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/servis) => hneď prvý odkaz naľavo má názov "Návody na údržbu".

Aby ste nemuseli text vyhľadávať, prikladám ho na koniec mojej odpovede.

Návod na údržbu výrobkov s "matnou" povrchovou úpravou:

Matný vzhľad uni farieb a dekorov "pravého dreva" je u matných fólií dosiahnutý použitím špeciálnych aditív v laku. Obzvlášť pri svetlých dekoroch sa prejavuje citlivosť voči silne zafarbeným tekutinám a substanciám. Za účelom zachovania kvality povrchu je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania.

Odporúčania pre čistenie: Škvrny od silne zafarbených substancií (napr. kávou, horčicou, karí korením alebo červeným vínom)
zmyte čo najskôr vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku (nie abrazívneho!). Škvrny nenechávajte zaschnúť pretože v tomto prípade nebude už možné nečistoty bezo zvyšku odstrániť. Zvyšky škvŕn, najmä mastné striekance a usadeniny, možno
vyčistiť 30% horúcim roztokom mazľavého mydla pomocou jemnej kefky alebo pomocou pridania čistiaceho prípravku napr. obchodná značka "Priel" v množstve podľa odporúčania výrobcu, alebo alkoholu (etanol, maximálny pridaný podiel 10%). Tento
postup podľa potreby zopakujte. Na záver zmyte zvyšky čistiacich prostriedkov vlažnou vodou a vysušte fóliu jelenicou na okná. Na prevenciu poškodenia povrchu vyskúšajte najskôr na nenápadnom mieste v malom množstve a krátkodobo pôsobenie čistiaceho prostriedku. Pritom je nutné zohľadniť pokyny výrobcu.
Upozornenie: Nepoužívajte zafarbené čističe (či už riedené alebo koncentrované), pretože ich farbivá môžu na fólii zanechať stopy!

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Je možné objednať u vašej firmy kuchynské dvierka len vyfrézované z MDF dosiek bez potiahnutia fóliou? Ďakujem

Áno, túto možnosť - frézovanie MDF dosky bez jej následného zalisovania - ponúkame. V prípade cenovej kalkulácie či ďalších vecí sa môžete obrátiť priamo na "príjem zákaziek" - viď. trachea@trachea.cz

Chcela by som sa spýtať, či ide vaše dvierka použiť na plechovú zostavu kuchyne (pôvodná paneláková). Korpusy sú ešte dobré, len by to chcelo nejakú zmenu. Ďakujem.

Ďakujeme za otázku. Nie je to vec až tak nereálna. Naše dvierka sa dajú pripevniť aj na plechovú zostavu. Bude však záležať od typu pántov, ktoré v tejto zostave máte. Ak by ste mohli odfotiť danú zostavu s použitými pántami, tak aby sme to reálne videli, a zaslať nám ich, boli by sme radi. U nás vo firme sa na to pozrieme, zvážime možnosti riešenia a čo najskôr by sme sa Vám vyjadrili k tomu, či to pôjde alebo nie.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Zaujal ma od vás dekor Brúsený nikel a zaujímalo by ma, či tento design vyrábate aj na zásteny medzi kuchynskú linku - medzi horné a spodné skrinky. Prípadne v akých rozmeroch a v akej cene.

Dobrý deň, samozrejme je možné vyrobiť dosku s týmto dekorom, ktorý sa radí do našej exkluzívnej rady Trendy Exclusive, aj medzi horné a spodné skrinky. Rozmerová rada nie je nijako obmedzená, takže je na Vašej špecifikácii, v akých rozmeroch si zástenu budete priať. Čo sa týka cenovej ponuky, tak Vám ju môžeme urobiť, ale až na konkrétnu zákazku. Alebo máte aj druhú možnosť, a to takú, že vás odkážem priamo na sieť našich autorizovaných štúdií (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea), kde sú jednotlivé štúdiá rozdelené podľa regiónov. Tu Vám radi poradia ohľadom nášho sortimentu, zabezpečia prípadnú objednávku a samozrejme Vám urobia aj konkrétnu cenovú kalkuláciu. Jednoducho zabezpečia kompletný servis služieb tak, aby ste boli maximálne spokojná.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Vzor dvierok medený bronz vyzerá na vzorovej kuchyni, že je v lesku, je to skutočne tak? A hodí sa ku capuccino biela alebo skôr doporučíte niečo iné?

Ďakujem Vám za otázku. Čo sa týka Vašej prvej otázky - dekor medený bronz nie je vyslovene lesklou fóliou. Je to niečo medzi leskom a matom. Skôr by som to označila za taký polomat.

Druhá otázka sa týkala toho, či sa hodí dekor cappuccina k dekoru bielej. Samozrejme, je to veľa jemná decentná kombinácia, určite tieto farby k sebe idú. Osobne by som možno uvažovala miesto bielej skôr slonovú kosť, tá je málinko krémovejšia, jemnejšia, ale je to samozrejme veľa subjektívny pocit. Ak by ste potrebovali poradiť ohľadom zosúladenia rôznych dekorov, rada váš odkážem na náš web do sekcie Autorizované štúdiá (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea), kde Vám radi pomôžu s našim sortimentom a s celkovým zladením v interiéri. Alebo Vám už môžem ponúknu tú vec, že od 1.10. otvárame u nás v Holešove nový Showroom, kde budú dva dni v týždni venované poradni nášho externého bytového dizajnéra (UT a ŠT od 10:00 - 17:00 hod), ak by ste mali záujem. Viac informácií nájdete na našich stránkach:http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/showroom.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcem poradiť, ako môžem u vás urobiť objednávku?

Sme radi, že máte záujem o náš tovar. Z Vašej emailovej adresy je zrejmé, že ide o "stolárstvo". V tomto prípade by som Vás rada odkázala na našu Predajná sieť - do sekcie Autorizovaní predajcovia - na našom webe (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea), kde sú daní predajcovia prehľadne rozdelení podľa jednotlivých regiónov, a u ktorých môžete náš tovar jednoducho objednať a nakúpiť.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela by som sa informovať, či je možné dvierka (farba 650 akácia biela alebo 120 fláder biely) patinovať. Bolo by možné takéto vzorky niekde vidieť?

V súčasnej ponuke dekorov s dodatočnou povrchovou úpravou - patina, máme len tmavé dekory. Ale nedávno sme začali premýšľať práve aj o patinovaní svetlých dekorov, o ktoré je čím ďalej tým väčší záujem. Čo sa týka patiny v dekoroch 650 akácia či 120 biely fláder, tak práve tieto vzorky máme vyrobené, pretože o ich zaradení vážne uvažujeme. Vo Vašom prípade nastávajú teda dve varianty. Buď môžete prísť priamo do našej firmy v Holešove, kde máme novo otvorený Showroom, a kde by ste tieto vzorky mohli priamo vidieť, alebo si zákazníci nechajú urobiť a poslať vzorky v danom dekore na posúdenie a podľa toho si prípadne zadajú výrobu.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Je možné potiahnuť fóliou - biela lesk, dosku s rozmermi 2600x2400?

Bohužiaľ, je nám veľmi ľúto, ale maximálny formát dielca, ktorý sme schopní potiahnuť je 1200 x 2500 mm.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Sú vami vyrábané fóliové dvierka v lesku vhodné aj do kúpeľne?

Ďakujeme za otázku. Áno, naše dvierka sú vhodné aj do kúpeľní. V tomto smere nie je problém.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcel by som sa spýtať, či vyrábate kuchynské dvierka atypických rozmerov alebo len rozmery typizované. Mal by som predstavu tvaru dvierok č. 32, odtieň orech Lyon. Jednalo by sa asi o 15 až 18 ks - z toho 2 ks presklené a 3 ks na zásuvky. Ak vyrábate len typizované rozmery prosím napíšte ich rozmery a cenu a eventuálnej termín dodania.

Keďže od konca minulého roka neúčtuje prirážku za atypické rozmery, tak naša rozmerová rada je "takmer neobmedzená". Takže rozmery si môžete zadať akékoľvek. Čo sa ceny a termínu dodania týka, to sa odvíja od konkrétnej zákazky, ktorú Vám na základe Vašej špecifikácie radi urobíme.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela som sa spýtať, či je možné u vás potiahnuť fóliou aj pôvodné dvierka nábytku alebo sa zaoberáte iba výrobou dvierok nových. Vlastním starú obývačkovú stenu, s ktorou sa nemôžem rozlúčiť. Možno by išla zrenovovať.

Bohužiaľ, je nám ľúto, ale túto službu neponúkame. Je to predovšetkým z dôvodu toho, že dvierka sú už rokmi opotrebované, nejakým spôsobom boli čistené, používali sa pri tom najrôznejšie čistiace prostriedky apod. A to všetko sa v priebehu času negatívne premieta do povrchu daných dvierok. V tomto prípade by sme Vám nemohli zaručiť, že dvierka budú dostatočne kvalitné ako napr. dvierka úplne novo vyrobené. A kvalitná výroba je pre nás prioritným cieľom.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela by som sa spýtať akú máte dĺžku záručnej doby.

Záručná doba je štandardne 2 roky, s tým, že máme naviac aj predĺženú záruku na skryté vady, ktorá je 5 rokov. Ak sa objavia problémy po nejakej dlhšej dobe, tak sme vždy ústretoví a ochotní k ďalšiemu individuálnemu rokovaniu, kedy posúdime danú záležitosť a na základe toho sa so zákazníkom dohodneme na ďalšom postupe.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Prosím, poraďte mi aké obklady a podlaha sa najlepšie hodia k vášmu dekoru dub winchester. U linky mám celkom jasno - páči sa mi biela, ako ju máte na svojich stránkach, ale aj tu ma zaujíma váš názor.

Ďakujeme Vám za otázku. Samozrejme sa Vám budeme snažiť nejakým spôsobom pomôcť. Vaša otázka je skôr zameraná na oblasť bytového dizajnu a jeho celkového zladenie. S týmto Vám osobne pomôcť až tak nedokážem. Avšak môžeme Vám ponúknuť dve plnohodnotné alternatívy, ktoré Vám pomôžu s Vašim problémom.
Po prvé Vám môžeme ponúknuť služby nášho externého bytového dizajnéra, ktorý s nami spolupracuje, podieľa sa na výbere našich kolekcií dekorov, apod. Od 1.10.2012 budeme oficiálne otvárať náš nový Showroom, kde budeme dva dni v týždni ponúkať práve takúto "poradňu bytového dizajnéra", ktorý sa okrem iného bude zaoberať aj tými otázky. Takže ak by ste nejakú dobu počkali, tak je možné túto službu využiť priamo u nás.
Za druhé môžete navštíviť naše webové stránky, sekciu Autorizované štúdiá (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea) kde nájdete sieť štúdií rozdelenú podľa jednotlivých regiónov. Tieto štúdiá sú určené priamo pre našich koncových zákazníkov a práve tu by Vám mohli pomôcť. Poradia Vám ako zladiť interiér, aké vybrať farby k rôznym dekorom ... tieto štúdiá štandardne pracujú s našim sortimentom a majú personál, ktorý sa priamo zaoberá dizajnom a dokážu Vám ponúknuť plný servis.

Dúfam, že som Vám ponúkla hodnotné varianty. Ak budete čokoľvek ďalšieho potrebovať, neváhajte ma kontaktovať, určite nájdeme nejaké riešenie.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Píšem vám otázku ohľadom cenového rozdielu, keď si objednám kuchynské dvierka so zadnou stranou klasickou bielou alebo so zadnou stranou v inom dekore podľa vašej ponuky. Bude to teda rovnaká cena dvierok?

Ďakujem za otázku. V súčasnej dobe máme v ponuke 18 typov zadných strán, medzi ktorými sú ako tradičné drevodekory, tak unifarby ako biela, vanilka, šedá či hliník (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/folie-na-dvierka/Zadne-strany/014-seda). Takže výber je celkom bohatý.

Čo sa týka výslednej ceny, tak v tomto prípade neúčtujeme žiadny príplatok za zadnú stranu. Preto je jedno, či bude zadná strana daných dvierok štandardne biela alebo bude v nejakom inom dekore z našej ponuky - výslednú cenu to neovplyvní.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Máme od vás dvierka - tvar 46 v dekore calvados. Ešte potrebujeme dorobiť rampu nad linku aj bar. V akých rozmeroch (dĺžkach) sa rampa robí??

Dorobiť rampu v dekore Calvados nie je pre nás vôbec žiadny problém. Maximálne rozmery sú všeobecne dané strojným vybavením, v tomto prípade možnosťami lisu. Maximálny rozmer zalisovaných kusov je 1200 x 2500 mm, takže dĺžka rampy môže byť max. 2500 mm. Hrúbka rampy je potom štandardne 30 mm.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Vaše dvierka sa mi veľmi páčia. Mám teraz urobenú skrinku pod dvojumývadlo a chcel by som tam dať dvierka od vás. Chcel by som sa spýtať na návrh dvierok, či je najlepšie zájsť za vašim predajcom alebo Vám môžem poslať fotku s rozmermi a vybraným typom dvierok? Spýtam sa na cenu návrhu?

Ďakujeme a sme veľmi radi, že ste si vybrali dvierka od nás. Vo Vašom prípade by bolo najlepšie navštíviť nášho autorizovaného predajcu, ktorého nájdete na našom webe v sekcii Predajná sieť: (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea). Tam Vám zabezpečia všetko, čo budete potrebovať, aj vrátane cenovej kalkulácie už na konkrétnu zákazku. V prípade akéhokoľvek dotazu alebo problému ma kedykoľvek informujte. Rada sa o to postarám.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Mám, prosím, otázku. Počula som o vás a rada by som vedela, aký je postup a kde sa objednať na čiastočnú renováciu kuchynských dvierok.

Sme radi, že ste o nás počuli, a že chcete využiť náš sortiment na renováciu kuchynských dvierok. Najlepšie by pre Vás bolo navštíviť náš web => záložku Predajná sieť (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea), kde je uvedený zoznam našich autorizovaných predajcov a štúdií (ktoré sú určené priamo pre koncových zákazníkov). Ako predajcovia, tak štúdiá pracujú s našim sortimentom, dobre ho poznajú, dokážu vám poradiť a budú Vám tiež schopní zaistiť aj cenovú kalkuláciu apod.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Dobrý deň, bolo by možné si u Vás objednať asi 5 ks koní (samostatných), vo veľkosti 20cm až 50cm. Keď áno, koľko by to stálo?

Podľa Vašej otázky usudzujem, že máte záujem o technológiu Overface. Píšete, že by ste mali záujem o 5 ks koní v danej veľkosti, čo nie je problém z hľadiska grafického. Cenová kalkulácia je ale zložitejšia, pretože je dôležité špecifikovať, na čo sa tie kone budú aplikovať = na aké dvierka (pre aplikáciu grafického motívu štandardne ponúkame fóliovanú MDF dosku alebo bielu LTD dosku), v akom rozmere by boli dvierka a predovšetkým v akom dekore (prehľad dekorov nájdete na našom webe: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/folie-na-dvierka). Cenovú kalkuláciu Vám radi urobíme, ale už na konkrétnu zákazku. Úplne najlepšie by pre Vás bolo pozrieť sa na našu obchodnú sieť, kde nájdete zoznam našich autorizovaných predajcov a štúdií (viď náš web: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea), ktorí pracujú s našim sortimentom. Priamo koncovým zákazníkom odporúčame sieť autorizovaných štúdií, kde Vám zabezpečia plný servis - od výberu vhodného dekoru, grafického motívu až po zabezpečenie cenovej kalkulácie a pod.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s kombinovaním Vašich vlastných dekorov (štandard) a dekorov firmy Egger. Pretože mám v kuchyni laminátovú plávajúcu podlahu v dekore dub (odtieň približne ako Váš Calvados 570), a korpusy skriniek budú z pohľadovej strany plochou približne rovnaké ako dvierka, musím vybrať takmer (úplne je nemožné) rovnaký dekor - linka bude v rustikálnom štýle - teda chcem dekor drevený. Rozhodujem sa medzi dvierkami akácia 650 a korpusy H1277 lakeland akazie škorica alebo dub cremona šampaň H1348. Ktorá kombinácia sa Vám zdá najviac podobná?

Samozrejme vzorkovníky týchto firiem máme u nás k dispozícii.
Ak by sme porovnali náš dekor 650 Akácia s H1277 Lakeland akazie škorica alebo Champagne Cremona Oak H1348, tak podľa môjho názoru sa k našej akácii viac podobá H1348 (Champagne Cremona Oak). Avšak nie je to totožné, samozrejme. Naša akácia je o niečo svetlejšia (má jemnejšie krémový odtieň). Ten Egger je o málinko žltší. Samozrejme by bolo najlepšie, keby ste si to porovnali osobne. Ak máte možnosť u svojho realizátora vziať si vzorkovník Egger a náš, bolo by to úplne najlepšie.
Ide o subjektívne záležitosť, ale z tých dvoch "Eggráckých dekorov" je ten H1348 vhodnejší.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Mám v kúpeľni dvierka 80 krát 40 cm. Chcela by som na ne motív orchidea, a to dva kusy. Prosím Vás o zaslanie ceny. V milimetroch je to 800 krát 400 mm (2x kus). A ako s realizáciou?

Samozrejme nie je problém vyrobiť dvierka v danom rozmere. Je dôležité len vybrať vhodný dekor fólie a grafický motív, ktorý chcete nechať aplikovať na dvierka. Cenovú kalkuláciu Vám samozrejme zaistiť môžeme, ale úplne najlepšie by pre Vás bolo navštíviť naše webové stránky - sekcia Predajná sieť: (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea), kde nájdete zoznam našich autorizovaných predajcov a štúdií (podľa krajov), kde Vám priamo poradia s našim sortimentom, a tiež Vám urobia cenovú kalkuláciu a zaistia potrebný servis. Vy by ste si potom len následne vykomunikovali s našim grafikom umiestnenie motívu, jeho farebnosť, veľkosť, atď.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela by som sa Vás opýtať, či robíte patinovanie iba na tmavých odtieňoch, ako je uvedené vo Vašej sekcii alebo je možné urobiť patinovanie aj na svetlejších odtieňoch.

Na našich stránkach v sekcii Fólie pre dvierka - patina (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/folie-na-dvierka/Patina-dodatocna-povrchova-uprava) uverejňujeme dekory, ktoré sú z hľadiska patinovania najvhodnejšie (de facto "odporúčame" vhodné tvary a dekory na základe našej vlastnej dlhoročnej skúsenosti). Nie každý dekor po patinovaní vyzerá dobre, to už máme odskúšané. Je pravda, že momentálne sa vo firme bavíme aj o rozšírení tejto povrchovej úpravy na svetlejšie dekory - napr. na vanilku, biely fláder apod. ale v ponuke to zatiaľ nemáme. Ide o to, že si niekedy zákazníci nechajú patinu urobiť na dekor, ktorý neodporúčame, a potom sú nemilo prekvapení výsledkom a nastáva problém, čo samozrejme nechce ani jedna strana. Napíšte nám o aký dekor by sa asi malo jednať a môžeme to skúsiť individuálne riešiť.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcel by som sa vás opýtať, aká je dodacia lehota na fóliové kuchynské dvierka.

Štandardná dodacia lehota na naše nábytkové dvierka je cca 5 - 10 kalendárnych dní - sme schopní dvierka vyrobiť približne do 3 dní, potom už závisí na doprave a na vzdialenosti našich predajcov a štúdií, kam náš tovar smeruje.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Mám otázku na výrobný program - mám od vás dvierka Typ 33 s fóliou 570 Calvados (inštalácia v roku 2008). Sú tieto dvierka (a hlavne fólie) ešte vo výrobe? Potrebujeme panel na vstavanú umývačku. Dodával výrobca u Českého Brodu (Kuchyně u Kina?). Ďakujem Jirát

Ohľadom tvaru frézovania - v súčasnej dobe štandardne ponúkame dvierka vyrobené z MDF dosky o hrúbke 18 mm. Tvar 33 už v ponuke nemáme, pretože sa jedná o MDF dosku hrúbky 16 mm, ktorú už neponúkame (máme len tvar 33B - čo je to isté ako tvar 33, ale na MDF doske o hrúbke 18 mm). Avšak v sklade sa nachádza ešte pár zostávajúcich metrov, takže na menšie dorábky ako vo Vašom prípade by to nemal byť problém.
Dekor fólia č. 570 calvados máme stále k dispozícii, takže je možné si u nás panel objednať. Navštívte svojho pôvodného dodávateľa alebo sa pozrite na našom webe do sekcie "Predajná sieť" (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea), kde nájdete naše predajné miesta a štúdiá, s ktorými spolupracujeme, a ktoré Vám zabezpečia potrebný servis.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela som sa opýtať, či Vaša firma vykonáva aj čiastočné renovácie kuchyne (časť kuchyne si chceme ponechať, zmeniť dvierka, niektoré skrine či barový pult si budeme musieť nechať vyrobiť). Takto zrenovovanú kuchyňu budeme musieť "preniesť" do nového priestoru, kde budú potrebné aj murárske práce, práce so sadrokartónom, výroba vstavanej skrine či úprava zárubní dverí. Zaistili by ste prácu komplexne? Dokázali by ste povedať celkovú konečnú cenu rekonštrukcie? (samozrejme na základe dokumentácie apod).

Naša firma sa zaoberá len výrobou čelných pohľadových plôch - nábytkových dvierok. K tomuto základnému sortimentu ďalej ponúkame doplňujúce sortiment - úchytky, hliníkové profily, tepelný štít, apod. Máme rozsiahlu sieť autorizovaných predajcov a štúdií, ktorí s nami spolupracujú a odoberajú náš tovar pre jeho ďalšie využitie - napríklad pre renovácie bytov, domov, ... Čo sa teda celkových renovácií interiéru týka, tak týmto sa priamo nezaoberáme.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Páči sa mi technológia Overface. Je možné urobiť túto technológiu na tejto skrini (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S79894662/)? Sú takéto dvierka vhodné pre Overface? Ako sa táto úprava robí?

Najskôr k prvej časti Vašej otázky. Bohužiaľ technológia Overface sa nedá použiť na materiály typu "skriňa z Ikea". Naša štandardná ponuka obsahuje výrobu frézovaných dvierok z MDF dosky potiahnutej PVC fóliou a v rámci tejto technológie ponúkame aj možnosť bielej laminovanej LTD dosky, na ktorú je možné aplikovať grafický motív - Overface. Samozrejme, ak má niekto záujem o túto aplikáciu na nejaký vlastný špecifický materiál, musí najprv do našej firmy zaslať vzorku, ktorá sa u nás musí otestovať, aby sme zistili, či je tento povrch vhodný pre túto technológiu alebo nie. Vo Vašom prípade teda nie je možné využiť Overface na danú skriňu z obchodu Ikea. Z našej strany ide predovšetkým o opatrenia, ktoré majú udržať vysokú úroveň kvality, čo je pre nás veľmi dôležité.
Druhá časť Vašej otázky sa týka samotnej technológie Overface. Ide o "aplikáciu grafického motívu" na čelné pohľadové plochy, teda na nábytkové dvierka. Samozrejme sa môže jednať aj o ďalšie plošné materiály, obkladové panely, apod. Grafické motívy môžu byť buď z našej databázy, alebo Vaše vlastné (napríklad aj fotografie). Fantázii sa medze nekladú. Motívy môžete zmenšovať, zväčšovať, prefarbovať, deformovať... čokoľvek Vás len napadne. Dôležitý je len výber vhodného dekoru fólie a tvaru dvierok (pre Overface sú najvhodnejšie rovné hladké povrchy). Potom už len s našim grafikom doladíte umiestnenie motívu a celkovú vizáž nábytku tak, aby dokonale zapadol do Vášho interiéru.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Dozvedel som sa že máte v sortimente tepelný štít na ochranu dvierok vedľa tepelných spotrebičov. Podrobnosti, vzhľad atď. som ale nikde na vašich stránkach nenašiel. Môžete mi prosím poslať odkaz, respektíve podať informácie?

Keďže ide o novinku v našom doplňujúcom sortimentu, ktorý ponúkame, tak chvíľku trvalo, než sme vytvorili sprievodný dokument týkajúci sa tepelného štítu, ktorý sme už umiestnili na náš web. Viac informácií nájdete na: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/servis/technicke-dokumenty.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcel by som sa, prosím, spýtať, aká vysoká je vencová lišta (rímsa)?

Pekný dobrý deň, vencová lišta (rímsa) je vysoká 30 mm.

Lucka Slováková, marketingová špecialistka

Môžem si u vás objednať celú kuchynskú linku?

Priamo u nás nie, venujeme sa len tomu, čo vieme najlepšie - výrobe dvierok. Ale vytvorili sme sieť spolupracujúcich nábytkových štúdií, ktorá sa Vám budú venovať od návrhu až po inštaláciu. Vďaka tomu vyriešite všetko na jednom mieste a navyše čo najbližšie k vášnu domovu.
Zoznam autorizovaných štúdií nájdete na webe v kapitole "Predajná sieť".

Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia

Mám dvanásť rokov starú kuchynskú linku, som s ňou spokojná, ale nejakú zmenu by to chcelo. Poradíte mi?

To je voda na náš mlyn. Stačí vymeniť dvierka za pár tisíc korún a Vaša kuchyňa bude ako nová! Túto "operáciu" by ste možno zvládli aj sami, pre profesionálneho stolára je to hračka. Garantujeme Vám, že najťažšie bude vybrať si tvar a dekor podľa svojho gusta ... :-)

Poznámka:
Ceny uvedené v cenníku sa vzťahujú k 1m2, z ktorého sa vyrobí priemerne 5 kusov dvierok. Ak teda cena činí napr. 1500 Kč/m2 + DPH, potom jedny priemerné dvierka stoja 300 Kč + DPH, resp. 360 Kč vrátane DPH.

Jarda Šindelek, obchodný zástupca Trachea

Na webe vyzerajú všetky interiéry výborne, ale sú to naozaj vaše realizácie?

V galériách na webe nie sú fotografie interiérov, aj keď tak vyzerajú. Ide o počítačové vizualizácie, ktoré majú predstaviť jednotlivé tvary frézovania a dekory fólií. Nemáme možnosť zistiť, kam naše výrobky "doputovali", pretože ich väčšinou nepredávame koncovému zákazníkovi. Ale spolupracujeme s celým radom dizajnérov, a preto naše vizualizácie pôsobia tak autenticky. Skutočné realizácie môžete kedykoľvek vidieť v našom holešovskom showroome alebo na veľtrhoch a výstavách, ktorých sa zúčastňujeme.

Jiří Slovák, obchodný riaditeľ Trachea

Kde môžem vidieť vaše výrobky "in natura", siahnuť si na nich?

Naše výrobky = nábytkové dvierka Trachea. Autorizované štúdiá a autorizovaní predajcovia majú vzorkové sady našich dvierok v prezentačných stojanoch a tam si ich tiež môžete prezrieť a ohmatať. Okrem toho tu nájdete všetky tlačové materiály a tiež aktuálne informácie: o novinkách, o akciách atď.
Ďalšou možnosťou je navštíviť náš showroom v Holešove, kde môžete vidieť niekoľko nábytkových zostáv (teda nielen kuchynských liniek), na ktorých väčšinou predstavujeme najnovšie dekory fólií a ďalšie aktuálne novinky (plastické frézovanie, kovové úchytky alebo potlač Overface).

Petr Frýbort, obchodný zástupca Trachea

Uvažujeme o novej kuchyni, ale priznám sa, že "listovanie" na webe nám nevyhovuje. Nemáte nejaký tlačený katalóg?

Katalóg výrobkov vydávame každoročne a radi vám ho zadarmo pošleme. Jeho súčasťou je prehľad všetkých tvarov frézovania a predovšetkým dekorov fólií rozdelených do skupín (Standard, Trendy, Trendy lesk, Trendy mat a Trendy Exclusive).

Ak si budete priať, môžeme vám tiež zasielať náš elektronický občasník "Za dvierkami". Vydávame ho niekoľkokrát ročne a okrem noviniek v našom sortimente sa v ňom snažíme venovať oblasti nábytku a dizajnu s rozhľadom a nadhľadom...

Lucka Slováková, marketingová špecialistka

V prehľade dvierok na internete píšete, že dvierka môžu byť "v prevedení Trachea Natur Concept". Môžete mi vysvetliť, o čo ide?

Máte pravdu. Chystáme špeciálnu záložku o tejto možnosti, ale informácia by mala byť na webe už teraz. Napravíme to čo najrýchlejšie. Dvierka Trachea Natur Concept sú vyrobené z materiálu, v ktorom je výrazne znížený podiel formaldehydu. A to úroveň, ktorá je podobná ako v prírodnom dreve. Hodí sa preto najmä pre výrobu absolútne nezávadného nábytku, hlavne detského. Okrem toho má tento materiál aj lepšie konštrukčné vlastnosti, ale to je informácia, ktorá zaujíma skôr výrobcu nábytku, ako užívateľa.

Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia

V prehľade dvierok som našiel "zadné strany", mnohé sú rovnaké ako "predné". Znamená to, že niektoré fólie sa aplikujú obojstranne alebo si môžem zadnú stranu vybrať ľubovoľne?

Odpoveď bude trochu zložitejšia. Vychádza z konštrukcie dvierok. Kým pohľadová strana dvierok je tvorená nalepenou a zalisovanou fóliou, zadná strana fóliovaná nie je. Konštrukčné dosky nakupujeme už s príslušnou zadnou stranou. Je natlačená na papierovej vrstve a opatrená lamináciou. Takých zadných strán ponúkame asi dvadsať a vo väčšine prípadov si môžete vybrať úplne ľubovoľne.
Niektoré typy fólií však môžu byť použité iba s konkrétnou doskou a v týchto prípadoch (nie je ich veľa) je výber zadnej strany zúžený.
To, že niektoré zadné strany vyzerajú podobne ako dekory fólií je zámer - chceme tým upozorniť na možnosť mať dvierka "zhodné" z oboch strán. Ale nemusíte si k fólii 211 Dub Winchester vybrať zadnú stranu 1381 Dub Winchester, možno zvolíte bielu, vanilkovú, hliníkovú... výber je naozaj len na Vás.

Jiří Slovák, obchodný riaditeľ Trachea

Aký je rozdiel medzi fóliami "LESK" a "TRENDY LESK"?

Ďakujem za otázku, rozdiel tu naozaj je. Fólie skupiny Trendy lesk sú lesklé už z výroby. Lisujú sa na dvierka vrátane ochrannej fólie, ktorú je potrebné po inštalácii sňať. (Zažili sme aj prípad, kedy to zákazník zistil až po niekoľkých rokoch používania :-)).
Povrchová úprav lesk je úprava dodatočná. Hotové zalisované dvierka sú nalakované lesklým lakom. Túto úpravu nerobíme na všetkých fóliách, ale len asi na dvoch desiatkach. Niektoré fólie majú totiž jemnú povrchovú mikroštruktúru, ktorá nie je pre lakovanie vhodná.

Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia

Páči sa mi váš web. Našiel som tu potrebné (a logicky členené!) informácie a tiež veľa inšpirácie pre vlastné bývanie. Chcem sa ale opýtať: nemáte pocit, že tým tak trochu nahrávate aj vlastnej konkurencii?

Snažíme sa robiť web čo najlepšie, ale je jasné, že sa nikdy netrafíte do vkusu každému návštevníkovi.
Tým viac nás teší Vaša pochvala.
Čo sa konkurencie týka - máte pravdu. Za viac ako pätnásť rokov na trhu sme si ale zvykli na to, že niekto musí prevziať iniciatívu, určovať smer a prešľapávať cestu. Niekedy je to namáhavé, ale sme hrdí na to, že sme vpredu, aj keď vieme, že na našich nápadoch a úspechoch sa zvezú aj iní. Ale robíme to pre našich zákazníkov - a kvôli nim nám to vždy bude stáť za to...

Lucka Slováková, marketingová špecialistka

Vaša kuchyne sú krásne, ale bohužiaľ dostupné len pre horných desať tisíc!

Dovolím si tvrdiť, že sa mýlite. Problém je v tom, že nemôžeme uvádzať cenu za jeden kus, pretože každý je originál s vlastnými rozmermi. Jediným meradlom je cena za 1 m2, ale práve tá je zavádzajúca.
Je potrebné si uvedomiť, že z 1 m2 vyrobíme priemerne 5 dvierok, čo v prvej (najrozsiahlejšej) skupine fólií predstavuje 300 Kč bez DPH za jedny dvierka. Alebo inak: kuchynská linka s dĺžkou 2,5 metra má plochu horných aj spodných dvierok asi 4 m2, takže ich celková cena bude činiť 6.000 Kč + DPH, ak nemáte vstavané spotrebiče, tak dokonca ešte menej...
Naše dvierka naozaj nie sú drahé, a to aj napriek tomu, že ide o zákazkovú výrobu, že ich vyrábame v Českej republike a vo svojej kategórii sú skutočne najkvalitnejšie.

Jiří Slovák, obchodný riaditeľ Trachea

Dobrý deň, ja bohužiaľ nemám záujem o renováciu dvierok, ale potrebovala by som kúsok fólie v dekore orech baltimore mat (cca 190x60cm). Je možné u vás túto fóliu zakúpiť alebo to v žiadnom prípade neprichádza do úvahy? Prípadne koľko by táto fólia stála?

Je možné u nás zakúpiť vzorku tejto fólie. U dekoru orech baltimore je cena stanovená na 270 Kč / m2 + DPH.
Možno budeme musieť odladiť veľkosť požadovaného kusu kvôli veľkosti návinu fólie, ale to je už na vzájomnej dohode, čo nebude problém.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Dobrý deň, úchytka E14 sa dá použiť aj pre horné skrinky so sklom? Niektoré zápustné úchytky nie sú vhodné pre horné skrinky so sklom.

Áno, šlo by to, ale muselo by ísť o rám "Trachea" so sklom. V tomto prípade by bolo možné použitie tohto typu úchytky na horné skrinky. Rám by mohol byť napr. v tvare frézovania 33B, I2 (hladké tvary).

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Budeme mať kuchynskú linku s dvierkami v lesku - farebná kombinácia cappuccino a slonová kosť. Uvažujem dať na stenu medzi skrinky dosku vo slonovej kosti lesk práve s nejakým motívom Overface. Vyrábate aj také dosky? Ak áno, v akej cene sa asi pohybuje? Potrebné rozmery sú: 1. strana - 180 x 50cm, vpravo výrez na štvorzásuvku 2. strana - 200 x 17 cm, vpravo výrez na dvojzásuvku, vľavo výrez na trojzásuvku.

Vyrobiť klasickú MDF dosku vo slonovej kosti nie je samozrejme žiadny problém - v kombinácii s Overface je to veľmi pekná voľba. V súvislosti s tým, že sa jedná o dosku medzi horné a spodné skrinky a ešte k tomu dosku v prevedení lesk, by som Vás len rada upozornila na možnú "tepelnú" problematiku v priestore, kde máte rúru (ak by Vám doska mala zasahovať za rúru - kde sú vysoké teploty a dekoratívna fólia by sa mohla teplom poškodiť). V tomto prípade by som za rúru dosku neodporúčala. Tiež je dôležité si uvedomiť, že lesklá fólia je trochu viac náročná na údržbu, ale to myslím nemusím až tak zdôrazňovať (predovšetkým ide zase o tú rúru, kde by sa vyprážalo, prskalo by pri varení, apod. To by tiež nebolo najvhodnejšie).
My dodávame iba čelné plochy, takže výrezy by Vám potom zaistil samotný stolár. Čo sa ceny týka, tak je to klasická cena MDF dosky navýšená o aplikáciu grafického motívu - Overface. Najlepšie by pre Vás bolo, keby ste sa obrátili na vybraného stolára alebo niekoho, kto Vám bude kuchyňu realizovať, ten už by sa skontaktoval s našim najbližším predajcom, od ktorého by objednal náš tovar, urobí Vám cenovú kalkuláciu, a potom už by ste len priamo s našim grafikom doladili umiestnenie grafického motívu, jeho farbu, veľkosť, apod.
Našu predajnú sieť nájdete na našom webe: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovani-predajcovia-Trachea

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

 

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám, radi Vám odpovieme.

Tuto položku nevyplňovat:
Také nevyplňovat:
Vaše meno (*):
E-mail (*):
Vaša otázka: