OVERFACE - Nová tvár bývania

Vaše najčastejšie otázky

Skôr ako nás budete kontaktovať s Vašou otázkou, skúste svoju odpoveď nájsť tu.

Rada by som si zrenovovala kúpeľňu. Je možné použiť niečo čo ponúkate - OVERFACE?

Ďakujeme Vám za otázku. Naša nábytkové dvierka je možné použiť do celého interiéru, teda aj do kúpeľní. To isté platí aj pre technológiu Overface. Ak by ste navštívili náš web - záložka Overface, sekcia Galéria: http://www.trachea-dvierka.sk/sk/overface/galeria, tak v nej nájdete hneď niekoľko kúpeľní s aplikáciou Overface - môže slúžiť napríklad ako malá inšpirácia.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

V prípade, že si objednám Overface - motív 3011, môžem si určiť vlastnú farebnú kombináciu daného motívu? Alebo je len v odtieni ako na obrázku na vašom webe (modro-čierna kombinácia). Viac by mi totiž vyhovovala kombinácia zelená s čiernou. Ďakujem.

Ďakujeme za otázku. Náhľad motívu a priloženej vizualizácie na našom webe sú iba ilustratívne. Technológia Overface je špecifická v tom, že si s motívom môžete robiť de facto čokoľvek. Prefarbovať ho (cca 90% našich motívov je vhodných na prefarbovanie podľa priania zákazníka), alebo ich zmenšovať, zväčšovať, môžete si tiež vybrať iba jednotlivé časti z daného motívu a poskladať si z nich niečo vlastné. Fantázii sa medze nekladú. Takže odpoveď na Vašu otázku je rozhodne áno. V prípade motívu 3011 Orbital si môžete určiť vlastnú farebnú kombináciu. V prípade záujmu a objednávky by ste tieto a ďalšie podrobnosti ďalej konzultovali priamo s našim grafikom.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Nechávame si robiť na zákazku šatníkové skrine (lamino) a páči sa mi potlač s motívom Overface (4002 listy), je možné dodať vlastné dvierka a nechať ich potlačiť, alebo dvierka vyrobíte vy?

Najskôr by som sa Vás rada spýtala v akom dekore bude skriňa? Akú farbu lamina plánujete?
V súčasnej dobe sa má vec tak, že neustále pracujeme na rozširovaní ponuky materiálov, na ktoré sa dajú aplikovať grafické motívy. Sme predovšetkým výrobcovia fóliovaných dvierok, z toho dôvodu najskôr testujeme túto technológiu na MDF dosku potiahnutú PVC fóliou. Okrem toho ale dokážeme aplikovať motívy aj na bielu LTD dosku, a tiež to štandardne ponúkame. Takže ak by skriňa bola z bieleho lamina s nejakým grafickým motívom, sme schopní Vám tieto čelné plochy vyrobiť a priamo na ne aplikovať daný motív. Ak by ste chceli lamino v inej farbe, tak je postup taký, že by sme najprv museli daný materiál otestovať, aby sme Vám zaručili dostatočnú kvalitu a uchovateľnosť tejto aplikácie.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Chcela by som sa opýtať. S manželom vyberáme kuchyňu. Zapáčila sa nám kuchyňa s grafickým motívom Overface - "Corolla" z Vašej ponuky. Chcela by som sa opýtať na približnú cenu dvierok, kde sú dané kvety.

Sme veľmi radi, že Vás táto pekná kuchyňa zaujala. Čo sa týka cenovej ponuky. My sme samozrejme schopní Vám urobiť cenovú kalkuláciu, ale už na konkrétnu zákazku. K tomu potrebujeme vedieť viac informácií, napríklad počet dvierok, v akom dekore a rozmere, kde a na koľkých dvierkach by ste si danú aplikáciu motívu predstavovali apod. Ak by som Vám mohla odporučiť navštíviť náš web, konkrétne sekciu Predajná sieť (http://www.trachea-dvierka.sk/sk/predajna-siet/autorizovane-studia-Trachea), kde nájdete mapu našich autorizovaných štúdií, popr. predajcov. Je rozdelená regionálne, takže si stačí vybrať podľa Vášho bydliska. Pre koncových zákazníkov odporúčame sieť našich štúdií, ktoré pracujú s naším sortimentom a dokážu Vám zaistiť plný servis - od výberu štandardných dekorov až po komunikáciu s našim grafikom ohľadom aplikácie daného motívu (samozrejme vrátane cenovej kalkulácie).

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Neviem či som správne pochopila možnosti, ktoré táto metóda Overface poskytuje: je možné potlačiť celú nábytkovú stenu / 30 rokov stará / morená čerešňa novým motívom? Stena vyhovuje svojím rozsahom, ale je už miestami odretá a vyblednutá farba.

Ako funguje táto technológia ste pochopili správne. Jedná sa o aplikáciu grafických motívov na nábytkové dvierka. Bohužiaľ sa táto aplikácia nevykonáva na starý, vo Vašom prípade veľmi starý, a opotrebovaný nábytok. Bežná údržba čistiacimi prostriedkami, poškriabanie, zmena farebnosti, apod... to všetko spolu negatívne pôsobí na povrch daných dvierok. V tomto prípade by sme nemohli zaručiť takú úroveň kvality, akú bežne garantujeme u svojich výrobkov. Preto sa táto technológia používa na úplne nové materiály / dvierka.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

Mám robiť zákazníčke ostrovček u kuchyne. Zadná strana bude do oblúka, tak tam chcem použiť narezávanú MDF dosku. Mám otázku, či viete na tento typ MDF urobiť "potlač". Ja to potom ohnem k šablóne a prilepím. Prosím o odpoveď, či to viete.

Váš dotaz sme riešili ako po technickej stránke, tak aj s našim grafickým strediskom.
Potrebovali by sme od Vás ale ešte vedieť určité technické parametre, ktoré sa vzťahujú k danému oblúku na kuchynský ostrovček: rozmer a rádius oblúku, potom, prosím, ešte informáciu či vonkajšia strana s prípadnou potlačou je vonkajšia -
konkávna - strana oblúka alebo vnútorná - konvexná - strana oblúka.

Napadá nás úvaha, že by bolo asi najlepším riešením aplikácia motívu na HDF 3mm (alebo tiež PVC 3mm). Následne nalepiť na oblúk a ohraniť. Nevieme ešte aký motív by ste si predstavovali, či verziu - celoplošná aplikácie alebo len čiastočná. Aplikácie motívu na HDF aj PVC sme bez problémov schopní vykonať, HDF aj PVC sme ohli do rádiusu s polomerom 50cm - R50. Aplikácia motívu zatiaľ nejaví známky poškodenia vplyvom ohnutia.

Jiří Slovák, obchodný zástupca

Zaujal nás motív č. 5003 Fitness, ale nie kvôli tej vnadnej dáme, skôr ako kruhová (terčová) kompozícia. Je možné použiť ho len takto? A otázka ohľadom farieb: páčila by sa nám kombinácia hnedá - okrová - svetlo zelená (firemné farby). Je táto varianta dostupná?

Vaša otázka zhŕňa podstatu mnohých ďalších, preto na ňu veľmi rada odpoviem. Väčšina motívov v našej galérii sa skladá z viacerých prvkov. A tie pochopiteľne je možné ľubovoľne meniť - zväčšovať a zmenšovať, združovať, preskupovať, meniť farebnosť... Ak tieto zmeny bude vykonávať naše štúdio, je potrebné formulovať svoju požiadavku čo najpresnejšie - napr. jednoduchým nákresom. Ako všade, aj tu platí, že čas sú peniaze a úsporou času ich ušetríme.

Lucie Slováková, marketing

Viac ako štyridsať rokov som sa venoval dizajnu nábytku. Dnes som dôchodca, ale snažím sa sledovať dianie v odbore. Vaša OVERFACE dáva dizajnérom (a hlavne zákazníkom) naozaj mimoriadne možnosti. Gratulujem a držím palce.

Čo na to povedať? Ďakujeme za uznanie (od odborníka teší dvojnásobne!). Tento projekt sme chystali dva roky, stál nás veľa úsilia a peňazí, ale už vieme, že sme urobili dobre, keď sme do neho šli. S trochou zveličenia hovoríme, že dnes naozaj vieme "plniť sny" našich zákazníkov a to je výborný pocit!

Jiří Slovák, obchodný riaditeľ

Je to zaujímavé a pekné, ale mám celkom praktickú (prízemnú) otázku: "Ako sa také dvierka udržujú?"

Údržba dvierok s potlačou Overface nie je o nič zložitejšia, ako u "obyčajných" dvierok. Podrobnosti nájdete na webe, ale je to naozaj úplne jednoduché. Podstatné je, že nejde o samolepku alebo niečo podobné, ale skutočnú tlač. Potlač je fixovaná a chová sa podobne ako fólia, na ktorú je nanesená, takže na údržbu stačí teplá voda a mydlový roztok...

Lucie Slováková, marketing

Povrchová úprava OVERFACE sa mi páči, ale musím si rýpnuť - niektoré motívy tlače, ktoré ponúkate, som už niekde videl. To mi nepríde moc v poriadku...

Nebojte sa, je to v poriadku. V našej galérii je niekoľko desiatok motívov (a ďalšie pribúdajú každý týždeň). Časť pripravilo naše grafické štúdio, časť spracovala reklamná agentúra a niektoré sme nakúpili od poprednej svetovej databanky. Podstatné je, že za všetky motívy sme riadne zaplatili a používame ich úplne legálne. Ctíme zásadu, že myšlienka je tiež tovar a nedovolili by sme si konať inak.

Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia

Som riaditeľom hotela vo Vysokých Tatrách. Pripravujeme rozsiahlu rekonštrukciu, ktorej základom je individualizácia všetkých ubytovacích kapacít. Vaša technológia je presne tým, čo potrebujeme. Pôsobíte aj na Slovensku?

Prostredníctvom siete obchodných partnerov pôsobíme aj na Slovensku. A teší náš Váš záujem, pretože potlač Overface vo verejných priestoroch ponúka ohromný priestor pre kreatívne využitie.
Radi spracujeme Vaše zadanie, prípadne sme schopní ponúknuť Vám komplexné služby nášho štúdia a podieľať sa na spracovaní už od štádia návrhu.

Jiří Slovák, obchodný zástupca

Pripravujeme rekonštrukciu detskej (študentskej) izby a zhodli sme sa na dekore "čerešňa mat", ktorý sa nám zdá veľmi nadčasový. Teraz nás ale napadlo skombinovať ho čiastočne s bielymi dvierkami a tie potlačiť motívom "Čerešňový kvet" (Overface). Možno to takto urobiť?

Kombinácia dvierok s dekorom dreva a potlačou Overface býva veľmi elegantná, rozhodne ste si vybrali dobre. Ak si chcete urobiť predstavu, ako pôsobia vybrané motívy v kombinácii s rôznymi dekormi fólií, navštívte našu prezentáciu na www.overface.cz. Priamo na hlavnej stránke nájdete on-line návrhár potlače modelových nábytkových zostáv. Jeho obsluha je intuitívna, jednoduchá a pomôže vám urobiť si základnú predstavu. A je to celkom zábava :-).

Petr Frýbort, obchodný zástupca

Uvažujem o potlači nábytku v pracovni. Od detstva milujem comics, najradšej však v klasickom čiernobielom prevedení. Šlo by to zariadiť?

Určite áno. Previesť motív z našej galérie na jednofarebný je otázka niekoľkých minút. Ale môžeme tiež vytlačiť váš vlastný motív, ak ho pošlete v potrebnom formáte a rozlíšení. Informácie o možnostiach individuálnej potlače a požadovaných technických parametroch nájdete na webe www.overface.cz v kapitole "Cenník".

Jarda Šindelek, obchodný zástupca

Mám priateľku výtvarníčku, ktorá mi navrhla polepy nábytku v detskej izbe a tiež na našu "netradičnú" kuchynskú linku. Dali by sa tieto obrázky natlačiť priamo na dvierka? A ak áno, natlačíte ich na naše existujúce, alebo je potrebné zaobstarať nové?

Vlastné podklady určite použiť idú, len je potrebné, aby spĺňali určité technické parametre. V kapitole Overface (alebo na špecializovanom webe www.overface.cz) nájdete materiál "Cenník a obchodné podmienky", kde je všetko prehľadne spracované. Konkrétne otázky Vám zodpovie naše grafické štúdio.
A čo sa týka dvierok: tlačíme len na naše vlastné výrobky, pretože len tak môžeme garantovať potrebnú kvalitu a niesť za ňu zodpovednosť.

Adam Bartošek, obchodný zástupca

Budeme mať kuchynskú linku s dvierkami v lesku - farebná kombinácia cappuccino a slonová kosť. Uvažujem dať na stenu medzi skrinky dosku v slonovej kosti lesk práve s nejakým motívom Overface. Vyrábate aj také dosky? Ak áno, v akej cene sa asi pohybuje? Potrebné rozmery sú: 1. strana - 180 x 50cm, vpravo výrez na štvorzásuvku 2. strana - 200 x 17 cm, vpravo výrez na dvojzásuvku, vľavo výrez na trojzásuvku.

Vyrobiť MDF dosku v slonovej kosti nie je samozrejme žiadny problém - v kombinácii s Overface je to veľmi pekná voľba. V súvislosti s tým, že sa jedná o dosku medzi horné a spodné skrinky a ešte k tomu dosku v prevedení lesk, by som Vás len rada upozornila na možnú "tepelnú" problematiku v priestore, kde máte rúru (ak by Vám doska mala zasahovať za rúru - kde sú vysoké teploty a dekoratívna fólia by sa mohla teplom poškodiť). V tomto prípade by som za rúru dosku neodporúčala. Tiež je dôležité si uvedomiť, že lesklá fólia je trochu náročnejšia na údržbu, ale to myslím nemusím až tak zdôrazňovať (predovšetkým v oblasti rúry, kde sa varí). Sme dodávateľom čelných pohľadových plôch, takže výrezy štandardne nerobíme.
Stanovenie ceny je nasledovné - cena fóliovanej MDF dosky navýšená o aplikáciu grafického motívu.

Lucie Slováková, obchodné oddelenie / marketing

 

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám, radi Vám odpovieme.

Tuto položku nevyplňovat:
Také nevyplňovat:
Vaše meno (*):
E-mail (*):
Vaša otázka: